ČeskyEnglishDeutschPolskiTřebechovické muzeum Betlémů na Facebooku

PO TŘEBECHOVICKÝCH STOPÁCH

PO TŘEBECHOVICKÝCH STOPÁCH  - turistická hra pro děti a rodiče

Výstupem projektu jsou pracovní listy, které pomohou zábavnou formou provést návštěvníky po místech, kde se pohybovali tvůrci betlému a kde žili a zavedou je z expozice dále po památkách města a okolí. Návštěvníci tak poznají historii betlému v kontextu města a seznámí se s tváří města v době vzniku betlému a porovnají, co zůstalo dodnes. A to formou příběhu a pátrání po jednotlivých krocích tvůrců a Proboštových vrstevníků, kteří jsou v betlému ztvárněni a také jednotlivých řemesel.

Výchozím bodem je expozice Třebechovického Proboštova betlémusefa Probošta. V betlému jsou vedle náboženských scén ztvárněna tradiční třebechovická řemesla a sousedé Josefa Probošta, jako např. hrnčíři, kováři bednáři aj., Vedle betlému vyřezal Josef Probošt také vrch Oreb a Sv. Václava podle dochovaných místních památek.

Pracovní listy jsou tedy doprovodným edukačním materiálem nejen pro mladší, ale také další aktivní generace. Průvodkyně v muzeu provedou expozicí NKP TB a předají návštěvníkům pracovní listy a podrobnosti k jednotlivým trasám. Součástí pracovního listu budou i nezbytné psací potřeby (pastelky) s logem muzea pro vyplnění pracovních listů.

Návštěvník si může vybrat ze dvou okruhů – malý okruh (městský) nebo velký okruh (po okolí Třebechovic). Velký okruh je zavede až do Skanzenu Krňovice, který je partnerem projektu. Skanzen realizuje repliky dobových stavem (mlýn, kovárna aj.) a prezentuje stará řemesla a jejich technologické postupy.

Projekt vznikl za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.

« zpět na seznam

  Kudyznudy.cz - tipy na výlet

 

  

Vyletnik.cz - hrady a zámky, rozhledny, cyklotrasy a další tipy na výlety.

NAHORU